„Nigdy nie jesteś za stary, żeby wyznaczyć nowy cel lub zacząć marzyć o czymś nowym”.

Clive Staples Lewis

 

Mam 13 lat doświadczenia w prowadzeniu zajęć z języka angielskiego. Uwielbiam uczyć i zarażać miłością do własnego rozwoju innych, odczarowywać edukację – z nudnego obowiązku zmieniać naukę w przygodę i wyzwanie, która jest środkiem do osiągania kolejnych celów. Jednym z moich priorytetów w pracy nauczyciela jest stałe doskonalenie swojego warsztatu, rozwój i szukanie nowych, skutecznych, efektywnych rozwiązań w swojej pracy, na wielu płaszczyznach: od organizacyjnej, po merytoryczną, wychowawczą, metodyczną, interpersonalną.

 

Istotnymi elementami mojej pracy z uczniami są nowe technologie. Staram się połączyć najlepsze praktyki tradycyjnego nauczania z tym, co nowe i już sprawdzone. Dzięki aplikacjom i programom tworzę własne gry, quizy, ćwiczenia powtórkowe, pracuję z wykorzystaniem wirtualnych klas i zeszytów, które pozwalają moim uczniom i ich rodzicom na dostęp do materiałów dydaktycznych również w domu. Wykorzystanie narzędzi informatycznych pozwala mi zmienić mało atrakcyjne uczenie się słówek czy zwykłe sprawdzanie wiedzy w atrakcyjną zabawę z elementami grywalizacji, dzięki czemu kursanci z przyjemnością poszerzają swoją wiedzę i szlifują umiejętności językowe.

 

Od początku mojej pracy zadawałam sobie pytanie, co mogę zrobić lepiej? Po jakimś czasie zrozumiałam jedno: muszę sama zacząć się uczyć. Stale podnoszę swoje kwalifikacje, poza studiami filologicznymi ukończyłam również studia podyplomowe „E-learning. Projektowanie i wdrażanie”. Stale uczestniczę w szkoleniach i kursach, szczególnie z zakresu neurodydaktyki, metod aktywizujących, nowoczesnych narzędzi, bo doceniam wartość własnego rozwoju. Jestem trenerem, zatem dzielę się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami, szkoląc ich z zakresu nowoczesnych metod pracy z uczniem.

 

Jeśli trwamy w koleinach naszych przyzwyczajeń, w tym, co znane i jak nam się wydaje tym, co daje jakieś efekty,  przestajemy szukać. Nawet, jeśli czasem mamy dość powtarzania tych samych scenariuszy, trzymamy się ich dla „świętego spokoju”. Tymczasem za rogiem stoi zmiana, która może sprawić, że codzienna praca i nauka mogą przynieść lepsze efekty i dostarczyć nam sporej dawki satysfakcji i radości.

 

Kiedy ostatnio nauka sprawiała Ci radość? Czy chcesz, żeby Twoje dziecko przygotowywało się do egzaminów bez ogromnego stresu? Czy chcesz, żeby Twoje dzieci uczyły się nie tylko dlatego, że boją się o wyniki, ale też dlatego, że widzą jak te ten wysiłek powoduje, że są silniejsze, pewne siebie i spokojniejsze?

Wreszcie – czy sam chciałbyś coś zmienić, czegoś się nauczyć, odkryć coś, przekonać się, że tu i teraz możesz zmienić to, jak pracujesz, jak podejmujesz nowe wyzwania i tym samym nauczyć się nowego języka szybciej, bez obaw.

Sama musiałam do tego dojść. Nie zawsze to było łatwe. Ale dzięki temu teraz, kiedy patrzę na nowe wyzwania, które przede mną stoją widzę horyzont możliwości.

Zachęcam i Ciebie do pierwszego kroku – zrób go z nami, przyjdź do Szkoły Językowej edufactor.pl